Kategorie

  Produkty

   Narzędzia i serwis

   Narzędzia rowerowe i serwis

   Aby jazda na rowerze była w pełni satysfakcjonująca, warto zadbać o odpowiednie wyposażenie. Narzędzia rowerowe dopasowane do potrzeb danego jednośladu pozwalają na usunięcie usterek, a także przeprowadzanie regularnych konserwacji. Zdecydowana większość rowerzystów z łatwością poradzi sobie z naprawą większości czynności, a przy odpowiednim wyposażeniu dadzą radę nawet z naprawą bardziej skomplikowanych usterek.

   Klucze rowerowe

   Choć część prac naprawczych wymaga zastosowania odpowiednich narzędzi, to do wielu podstawowych zadań w zupełności wystarczą proste klucze rowerowe. Odpowiednie dobrane pozwolą w wygodny sposób dokręcić śruby, szprychy, piasty czy zębatki. Każdy rowerzysta, również ten, który dopiero rozpoczyna swoją przygodę z jednośladem, powinien zaopatrzyć się w zestaw klucz, które pozwolą mu zadbać o utrzymanie swojego pojazdu w jak najlepszym stanie.

   Zestawy narzędzi

   Jeśli chcesz w prosty i wygodny sposób wyposażyć swój warsztat rowerowy, możesz zdecydować się na zakup gotowego zestawu. Odpowiednio dobrane klucze, ściągacze i smary pozwolą na utrzymanie w idealnym stanie każdego jednośladu. Zestawy kluczy umieszczone są w wygodnych walizkach, co znacząco zmniejsza ryzyko zgubienia poszczególnych elementów. Wszystkie narzędzia zawarte w zestawach doskonale leżą w dłoni, co zwiększa precyzję i ułatwia pracę.

    foto 2

   Smary rowerowe

   Pielęgnacja roweru jest kluczowa dla wydłużenia jego żywotności. Dzięki odpowiedniej konserwacji elementów napędu i amortyzatorów, a także pozostałych elementów, można poprawić efektywność jego działania. Smary, które znajdziesz w naszej ofercie, pozwolą na skuteczną konserwację jednośladu, zabezpieczając go przed korozją, zapobiegając awariom i uszkodzeniom, a także zwiększą efektywność jego pracy.

   Jeśli chcesz, aby Twój rower na dłużej zachował maksymalną płynność pracy, zadbaj o regularne stosowanie odpowiednich smarów.

   Smary i oleje do łańcucha

   Aby poprawić komfort jazdy należy zadbać o stan łańcucha. Stanowi on jeden z elementów mechanizmy napędowego. Jednym z podstawowych działań pielęgnacyjnych jest regularna konserwacja. Do jej przeprowadzenia należy używać specjalistycznych smarów i olejów, które sprawiają, że łańcuch „płynie” przez zębatki. To z kolei pozwala na osiągnięcie większej mocy, przy takiej samej sile.

   Regularne stosowanie smarów i olejów do łańcucha pozwala dodatkowo zwiększyć żywotność tego ważnego elementu, nawet przy intensywnej eksploatacji. Smary pozwalają ochronić łańcuch przed korozją, w tym w wyniku działania warunków atmosferycznych, a także zapobiega zapiekaniu się gwintów. W naszym asortymencie znajdują się wyłącznie najwyższej jakości smary i oleje do łańcucha od czołowych producentów.

   Środki czyszczące do pielęgnacji roweru

   Aby pielęgnacja roweru była jeszcze skuteczniejsza, warto zaopatrzyć się w wysokiej jakości środki czyszczące. Dostępne w formie płynu, aerozolu, mydła oraz koncentratu, poradzą sobie również z ciężkimi zanieczyszczeniami. Odpowiednio stosowane poradzą sobie z zaschniętym brudem i zanieczyszczeniami, a przy tym utworzą na powierzchni roweru ochronną powłoczkę.

   Środki czyszczące mogą być stosowane do pielęgnacji wszystkich elementów roweru, od kierownicy, przez ramę i napęd, aż po hamulce. Co więcej, doskonale sprawdzą się podczas czyszczenia kasku, ochraniaczy i butów rowerowych. Z uwagi na ich uniwersalność, każdy rowerzysta powinien zdecydować się na zakup profesjonalnych środków czyszczących.

   Przyrządy do czyszczenia

   Czysty rower przyciąga uwagę, a przy tym dłużej utrzymuje swój dobry stan techniczny. Jest to jeden z kluczowych elementów regularnej konserwacji. Jednak aby przyniósł odpowiedni rezultat, nie powinien ograniczać się wyłącznie do czyszczenia ramy. Każdy cyklista powinien regularnie oczyszczać swój jednoślad z zanieczyszczeń gromadzących się na łańcuchu i pozostałych elementach napędu, a także ze wszystkich ruchomych podzespołów, które są szczególnie narażone na gromadzenie się błota, pyłu i piachu.

   W naszym sklepie znajdziesz różnorodne przyrząd do czyszczenia, które usprawnią cały proces. Chcąc zadbać o czystość swojego roweru, zaopatrz się w szczotki do czyszczenia ram i trudno dostępnych miejsc, a także myjki i czyściki, które doskonale sprawdzą się podczas polerowania.

   Po zakończonym czyszczeniu pamiętaj o dokładnym smarowaniu elementów ruchomych w rowerze.

    foto 3

   Wulkanizacja

   Z pewnością każdemu cykliście zdarzyło się „złapać gumę” podczas jazdy na rowerze. O ile w trakcie rekreacyjnej przejażdżki zwykle nie stanowi to szczególnego problemu, tak podczas dalszych podróży poza miasto, może to stanowić spore wyzwanie. Właśnie dlatego, planując dalsze podróże, warto zaopatrzyć się w specjalistyczne zestawy wulkanizacyjne.

   Jeżeli w danej chwili nie masz możliwości, by wymienić dętkę, możesz spróbować samodzielnie załatać powstałą dziurę. Możesz w tym celu wykorzystać tradycyjne łaty lub preparaty uszczelniające. Samodzielne załatanie dętki jest łatwe i zwykle nie zabiera zbyt dużo czasu, jednak należy przy tym mieć odrobinę wiedzy. Łatanie przebitych dętek, poza tym, że pozwala oszczędzić, to dodatkowo jest działaniem ekologicznym, co z pewnością przekona każdego rowerzystę.

   Dowiedz się jako pierwszy o nowościach i promocjach!

   Zapisz się do naszego newslettera

   Używamy ciasteczek, dzięki którym strona działa poprawnie.